Informacje dla kandydatów

Nasza firma uzyskała członkostwo w Koalicji Przyjaznych Rekrutacji - gwarancję wysokiej jakości procesów rekrutacji. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki podczas przeprowadzania procesów rekrutacji. 

 
Należymy do grona wyróżniających się  pracodawców, dostrzegających potrzebę dbania o pozytywne wrażenia kandydatów podczas rozmów kwalifikacyjnych. 

Dbamy o dobre relacje z naszymi kandydatami, traktując każdego kandydata w sposób indywidualny, jako cenny potencjał, z poszanowaniem, godnością i zainteresowaniem zarówno w trakcie prowadzonych procesów rekrutacji jak i po ich zakończeniu.

Chcemy, aby spotkania rekrutacyjne pozostawiały u naszych kandydatów pozytywne wrażenia, jako spotkania przebiegające w partnerskich relacjach i przyjaznej atmosferze.

Informacje dla kandydatów

 

Drogi Kandydacie, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat przebiegu prowadzonych przez nas rekrutacji. Mamy nadzieję, że pomogą one jak najlepiej, przygotować się do ubiegania o pracę.
Życzymy powodzenia.
Zespół "Droma"

 • Przyjmujemy dokumenty aplikacyjne zarówno pocztą tradycyjną jak i drogą elektroniczną
 • Możesz wysłać dokumenty w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy, jak również, gdy nie znalazłeś wśród ofert pracy takiej, którą jesteś zainteresowany (aplikacja spontaniczna)
 • Jeśli aplikujesz na konkretną ofertę pracy, przyjmowanie dokumentów trwa standardowo od 14 do 30 dni. Jeżeli wysłałeś aplikację spontaniczną, wówczas zachowujemy Twoje dokumenty oraz sięgamy do nich głębiej w momencie, gdy wśród ofert pracy pojawi się zgodna z Twoim profilem zawodowym.
 • W pierwszym etapie rekrutacji trwającym od 5 do 10 dni, weryfikujemy spływające aplikacje pod kątem naszych wymagań i oczekiwań. Każdy dokument rekrutacyjny jest przez nas skrupulatnie czytany i sprawdzany. Zadbaj o jego bezbłędność i adekwatność do naszego ogłoszenia. Pokaż nam, że jesteś osobą ciekawą. Nie szukaj inspiracji w Internecie, ponieważ to co najważniejsze jest w Tobie.
 • Po wybraniu interesujących nas kandydatur, skontaktuje się z Tobą Rekruter, który umówi się z Tobą na kolejny etap, jakim jest rozmowa rekrutacyjna w naszym biurze.
 • Specyfika II etapu rekrutacji uzależniona jest od stanowiska, na które aplikuje kandydat. Podczas II etapu możemy sprawdzić Twoją znajomość obsługi komputera, programów biurowych lub przeprowadzić zadania w stylu Assesment Center (gry sytuacyjne, scenki rodzajowe). Możesz zostać poproszony o przygotowanie projektu lub przedstawienie rozwiązań danego problemu. Wszystko zależy od naszych potrzeb i …… wyobraźni naszych Rekruterów.
 • Podczas spotkania kandydaci mogą również zostać poproszeni o wypełnienie testu wiedzy. Testy mają na celu pomiar poziomu wiedzy branżowej, technicznej lub znajomości języka obcego.
 • Ponadto prosimy kandydatów o przygotowanie na spotkanie numeru telefonu osoby, która może udzielić im referencji oraz przyniesienie ze sobą na spotkanie świadectw pracy, posiadanych certyfikatów, dyplomów, potwierdzających doświadczenie zawodowe.
 • Podczas spotkania kandydaci otrzymają wyczerpujące informacje na temat stanowiska pracy, o które się ubiegają. Prosimy jednak przed spotkaniem przygotować sobie listę pytań, które chcielibyście zadać. Podczas spotkania będzie część poświęcona na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości.
 • Po przeprowadzeniu spotkań z wszystkimi zaproszonymi kandydatami informujemy ich o wyniku spotkania.
 • Pozytywny wynik spotkania kwalifikacyjnego oznacza zaproszenie na spotkanie z przyszłym pracodawcą.
 • Obejmuje zazwyczaj kilka konkretnych pytań na temat dotychczasowych doświadczeń zawodowych oraz rozmowę dotyczącą ewentualnych warunków współpracy
 • Pozytywny wynik tej rozmowy zazwyczaj kończy się podpisaniem listu intencyjnego, a następnie zatrudnieniem kandydata na stanowisku pracy

ZATRUDNIENIE

 • Proces kończy przedstawienie oferty zatrudnienia wybranemu Kandydatowi. Po zaakceptowaniu warunków przez obie strony, nowy pracownik (kto wie, może to będziesz Ty!) zostaje wprowadzony do firmy i przechodzi proces onboardingu.

INFORMACJA ZWROTNA

 • Niestety, najczęściej kandydatów jest więcej niż miejsc pracy. Ponieważ szanujemy czas naszych kandydatów, każdy z nich otrzymuje od nas informację zwrotną, odnośnie wyników rekrutacji – nawet gdy nie jest ona informacją dla niego pozytywną. Jasne standardy to dobry nawyk – my wprowadzamy je od pierwszego kontaktu z kandydatem.